Zobacz także:

logo serwisu Chwilowo.pl
Sprawdź swój BIK
4.8 (95.56%) 27 ocen

Na tej stronie dowiesz się co nalezy zrobić, aby sprawdzić swój BIK online. Raport BIK dostarczy informacji na temat oceny wiarygodności kredytowej i pozwoli sprawdzić terminowość spłacania dotychczasowych zobowiązań.

Jak sprawdzić BIK?

Pierwszym krokiem jest założenie konta na www.bik.pl (portal prowadzony przez Biuro Informacji Kredytowej S.A.), Logo Biura Informacji Kredytowej BIKnastępnie należy wybrać interesujący nas pakiet (rodzaj konta), a na końcu trzeba potwierdzić swoją tożsamość. Wówczas zyskamy dostęp do produktów BIK-u. Oprócz standardowego raportu BIK można również uruchomić popularną ostatnio usługę „alerty BIK„.

Całość składa się na 3 proste kroki, które można wykonać dość szybko, a co więcej bez wychodzenia z domu. Sprawdzenie BIK-u może być także darmowe.

Rejestracja i pobranie BIK online

Poniżej jest zaprezentowana grafika, która opisuje w skrócie co trzeba zrobić, aby uzyskać raport BIK – bezpłatnie. Każdy krok został poniżej szczegółowo opisany.

4 kroki do uzyskania raportu BIK

Krok 1. Rejestracja poprzez podanie adresu email
Po przejściu na stronę www.bik.pl musimy dokonać rejestracji. W tym celu należy podać nasz adres e-mail, oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zaakceptować regulamin portalu bik.pl (druga i trzecia zgoda dotyczą przesyłania na podany adres mailowy ofert handlowych i przetwarzania danych w celach marketingowych, nie są oczywiście wymagane).

Po kliknięciu przycisku „zarejestruj” otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową wiadomość z linkiem aktywacyjnym; po jego kliknięciu należy ustalić hasło do naszego konta i będziemy mogli przejść do następnego etapu – wyboru typu konta.

Krok 2. Wybór pakietu – rodzaje kont
Do wyboru mamy trzy rodzaje kont, różniące się od siebie możliwościami i kosztami: Konto Próbne*, Konto Podstawowe oraz Konto Premium. Zarówno utworzenie konta próbnego oraz podstawowego nie wiąże się z opłatami, różnica polega na opłacie za wygenerowanie raportu.

Konto Próbne daje darmową możliwość uzyskania 1 raportu (1 raport BIK Pass oraz 1 Profil Kredytowy Plus), jednak zmienia się po 60 dniach w Konto Podstawowe (wówczas jeśli będziemy chcieli wygenerować raport trzeba będzie zapłacić). Do wyboru jest jeszcze Konto Premium (płatne 79 zł za roczny abonament), w którym mamy do wykorzystania pewną liczbę raportów. Różnice pomiędzy kontami można zobaczyć poniżej, w przejrzystej tabeli:

Generowanie raportów
i prowadzenie konta
Konto Próbne Konto Podstawowe Konto Premium
Profil Kredytowy Plus 1 raport – wersja próbna* 36 zł (płatne dodatkowo za raport) 12 raportów w cenie
BIK Pass 1 raport – wersja próbna* 23 zł (płatne dodatkowo za raport) 3 raporty w cenie
Opłata za konto 0 zł** 0 zł 79 zł /rok

* Wersja próbna produktów dostępna dla osób, które wcześniej nie generowały ich pełnej wersji.
** Konto Próbne jest bezpłatne dla nowych klientów BIK online. Dla dotychczasowych klientów cena wynosi 1,23 zł. Można z niego skorzystać tylko jeden raz.

Krok 3. Potwierdzenie tożsamości
Ostatnim krokiem jest potwierdzenie naszej tożsamości. Jest to konieczne, aby dostęp do informacji kredytowych nie miały osoby inne, niż te których one dotyczą. Potwierdzić naszą tożsamość możemy na trzy różne sposoby:

Krok 4. Gotowe! Pobierz raport – sprawdź swój BIK online.
Po potwierdzeniu tożsamości, zyskasz możliwość skorzystania z produktów na stronie BIK-u, m.in. z „Profilu Kredytowego Plus” czy „BIK Pass” – świadectwa Twojej wiarygodności finansowej, będącego raportem na temat Twojej historii kredytowej.

BIK Pass to informacja o Twojej ocenie punktowej, zawiera podsumowanie Twoich zobowiązań kredytowych (bez podawania kwot w przeciwieństwie do „Profilu Kredytowego Plus”). BIK Pass oprócz funkcji informacyjnej może także stanowić atut przy negocjacji kredytów, kart kredytowych czy ubezpieczeń.

Przejdź do portalu Biura Informacji Kredytowej i załóż konto, aby sprawdzić swój BIK.

Koszty sprawdzenia BIK online

„BIK Pass” oraz „Profil Kredytowy Plus” jest dostępny jest w Koncie Podstawowym, Premium oraz Próbnym. Szczególnie warto wykorzystać Konto Próbne. Przez 60 dni od rejestracji będziesz mógł bezpłatnie i bez zobowiązań skorzystać z BIK Pass i pozostałych produktów BIK. Dla konta podstawowego, koszt wygenerowania raportu BIK Pass to 23 zł, natomiast Profilu Kredytowego Plus to 36 zł.